MístoSportovní hala 2, Most

Popis

Baník Most – TJ Slovan Varnsdorf

101:89

Pátá prohra v řadě proti neoblíbenému soupeři, a tím jistota nepostupu do play-off. Tímto se dá sezona hodnotit jako neúspěšná.

V utkání, ve kterém byl soupeř sportovně lepší, jsme si prošli několika fázemi výkonu. V první části jsme hráli vyrovnaně, do momentu, než jsme prostřídali hráče do rotace. Vinnou špatné komunikace jsme nechávali soupeři volné střely, ten všechna naše propadnutí nekompromisně trestal. V polovině druhé čtvrtiny jsme prohrávali o dvacet bodů. Mírná korekce přišla do poločasu, kdy jsme zlepšili procento střelby a dokázali skóre stáhnout na třináct bodů.

Po poločase nastoupil úplně jiný tým, do šesté minuty třetí čtvrtiny jsme překlopili skóre na svou stranu a v osmé měli náskok pěti bodů. To vše díky nátlakové a rychlé hře.

Následující minuty přišel těžko pochopitelný výpadek. Soupeř si vinnou našich hloupých ztrát a opětovného nedobrání hráčů, převzal otěže utkání zpět do svých rukou a již svou kořist nepustil.

Zápas měl, jak je již tradicí se soupeřem z Mostu, i několik kaněk, v podobě nepřiměřeně agresivní hry domácích.

Za zmínku stojí dva momenty.

První nastal ve druhé čtvrtině, kdy mostecký hráč „sestřelil“ Maščucha, aniž by chtěl hrát míč. Jasná snaha o zranění. Když vezmeme v potaz, že téměř 120 kilo vážící hráč Mostu Bravený (č.9), neváhal a  po doskoku našeho hráče změnil směr, zavřel oči a deseti metrovým sprintem trefil zákrokem, který si nezadá s tím, co můžeme vidět v americkém fotbale. Jen štěstí, že Dominik vyvázl jen s naraženými žebry. V zápase však dohrál. Zákrok byl potrestán úmyslným faulem.

Druhý, ale již fatální zákrok přišel v momentech, kdy jsme překlápěli skóre na svou stranu. Náš hráč Janoušek presoval na útočné polovině, kdy donutil zastavit driblink domácího útočníka – Czesznok (č.23). Ten naprosto úmyslně, z frustrace, „vystřelil“ loket do tváře našeho borce. Výsledkem je zlomená čelist a lícní kost. Martina čeká operace a několika měsíční absence normálního života. Všichni Martinovi držíme palce, ať je vše bez následků a může se brzy zapojit do procesu. Jen pro zajímavost byl tento zákrok oceněn obranným faulem našeho borce a technickou chybou pro hráče, který šel Martinovi pomoct dojít na lavičku.

Oba tyto zákroky měly být potrestány diskvalifikující chybou, proč se tomu tak nestalo, to ví pouze rozhodčí.

S Mostem jsme za poslední dva roky odehráli šest zápasů. Pouze v jednom a to na naší palubovce v letošní sezoně, jsme nemuseli řešit podobné zákroky. Dostali jsme se do fáze, kdy tuto agresivní a zákeřnou hru Mostu již nemůžeme tolerovat. Do dalších zápasů s tímto soupeřem budu jako trenér dvakrát zvažovat, zda své hráče utkání pošlu, i za cenu kontumace. Jsme amatéři, děláme tento sport pro zábavu a více méně na žízeň. A nikdo z nás nechce odcházet ze zápasu se zlámanými kostmi. Snad se již někdo chytne za nos a začne s tímto týmem něco dělat. Jistě nejsme jediní. Je ale smutné, že pokud se něco bude dít, opět to bude po tom, co se stalo něco vážného. Netřeba říkat, že jsme to chtěli řešit a řešili již loňskou sezonu, ovšem bez odezvy.

Střelci: Lehroch V. 39 (6x3), Pasovský 27 (1x3), Vakulenko 9 (1x3), Maščuch 7 (1x3), Kuník 4, Buben O. 2, Strnad 1, Lehroch E., Schilling, Novák, Janoušek a Kozák 0.

TH:  38/26 68%