MístoARMEX Sportcentrum, Děčín

Popis

BK Děčín - TJ Slovan Varnsdorf

96:64 (16:12, 28:17, 23:15, 29:20)

První soutěžní zápas odehrála „sedmnáctka“ v Děčíně se soupeřem, kterého dobře zná a střetla se s ním na přípravném turnaji. Vstup do utkání nebyl špatný. Drželi jsme se soupeřem krok, bodově i herně, a to do poloviny druhé části i díky velkému zlepšení na útočné polovině a naší obvykle houževnaté a bojovné hře. Pak přišel výpadek některých jednotlivců v obranné fázi, kdy nebyli schopni pokrýt protihráče a vypomoct spoluhráči. Soupeř odskočil na stále hratelných 15 bodů v poločase. První minuty druhého poločasu se blýsklo na zlepšení, ale to trvalo zhruba tři minuty, poté nám soupeř nasázel 4 trojky během dvou minut a bylo rozhodnuto - rozdíl 23 bodů. Supeř nám do konce zápasu již nepovolil větší drama a ještě navýšil na konečných 32 bodů.

Zápas nám ukázal zlepšení na útočné polovině. Přínosem byla drzost mladého Petrly a souhra Poláka se Strnadem, na které se dá do budoucna stavět. Ovšem obranná fáze je až překvapivě problém, hlavně po závěru minulé sezony, kdy byla naší předností. Někteří jednotlivci stále nebyli schopni pochopit naprosté základy, které do nich při trénincích „cpeme horem dolem“- asi málo.

Body Slovan: Polák 21(1x3), Petrla 19, Strnad 6, Kabát 5, Kala 4, Jeřábek 4, Schmohe 3, Vuong 2, Berger 0.

Fauly: 20-16, Šestky: 19/8 - 19/10, Trojky: 7-2.

Partneři ... oddíl basketbalu TJ Slovan Varnsdorf finančně podporuje město Varnsdorf a tito další partneři: