TJ Slovan Varnsdorf : BK Sluneta Ústí n.L.

TýmyTJ Slovan Varnsdorf : BK Sluneta Ústí n.L.
MístoSH Západní, Varnsdorf

Popis

TJ Slovan Varnsdorf – BK Sluneta Ústí n.L.

71:62 (22:19, 24:8, 6:15, 19:20)

Sluneta, tradiční a velezkušený soupeř, kterému jsme se netradičně v pátek postavili v severočeském derby. Nástup do zápasu byl výborný a za stavu 12:3 jsme zaskočeného a nervozního soupeře donutili k prvnímu oddechovému času. Soupeř se snažil vzdorovat a stahovat, ale od páté minuty dějství druhého a naší bodové sérii 18:2, jsme šli do poločasu, k překvapení všech, s devatenácti bodovým náskokem. Náš největší problém se jmenuje třetí čtvrtina, ve které se vytratil pohyb a pohoda z naší strany. Ostatně jako téměř v každém utkání posledních let. Přestala se dařit střelba, dostávali jsme se do křečí, začali přecházet střely a umožnili soupeři dotáhnout na deset bodů. Do poslední čtvrtiny bylo zaděláno na drama. Do 35. minuty jsme dokázali navýšit na 15 bodů, ale to bychom snad nebyli my, kdybychom nedokázali zápas svými chybami zdramatizovat. V poslední minutě se Sluneta dostala taktickými fauly na dostřel dvou bodů, naštěstí nás naši střelci podrželi a své pokusy z čáry trestného hodu proměnili. Předvedli jsme velmi kolektivní a obětavý výkon, díky ketrému jsme si přisali velmi cennou, možná i překvapivou výhru.

Body Slovan: Beran 11, Lehroch 11 (1x3), Šišulák 11 (1x3), Zamrzla 9, Sucharda 8, Houngbedji 7, Janoušek 6, Schilling 6 (1x3), Doležal 2, Novák 0.