TýmyTJ Slovan Varnsdorf : BK Děčín juniorka
MístoSH Západní, Varnsdorf

Popis

TJ Slovan Varnsdorf vs. BK Děčín Juniorka

87:71 (27:20, 19:21, 23:17, 18:13)

S Juniorkou Děčína jsme sehráli před začátkem sezony dvě přípravná utkání. V obou těchto duelech jsme Válečníkům podlehli. Důležité však bylo osvojit si herní styl, kterým se chceme prezentovat. V pátečním domácím duelu se nám to podařilo.

Ke konci první čtvrtiny jsme soupeři odskočili až na rozdíl deseti bodů, soupeř ale dokázal skóre korigovat a tak úvodní desetiminutovka skončila sedmibodovým rozdílem. Nepozorností a špatnou komunikací v obraně v úvodu druhé čtvrtiny jsme soupeři povolili stáhnout manko. Až do deváté minuty se vedení překlápělo z jedné strany na druhou. Dvěma trojkami Nováka se nám podařilo soupeři do poločasu opět odskočit.

V prvních pěti minutách druhého poločasu jsme dokázali odskočit až na rozdíl 12 bodů. Tento rozdíl jsme s drobnými odchylkammi kontrolovali. Závěrečné dějství už se z naší strany neslo v taktickém duchu. Dobrý pohyb míče a nájezdy do fyzicky vyčerpané soupeřovi obrany nakonec znamenaly první domácí výhru.

Je třeba vyzdvihnout týmový výkon v obraně, dobré napadání soupeře a v postupném útoku zlepšenou a trpělivou rotaci hráčů a pohyb míče po většinu utkání. Kvalitní výkon Lehrocha a Pasovského, kteří od minulých sezon zlepšili hru na obrané polovině. Dále také přesnou Novákovu střelbu z tříbodového území. Celkově pak zlepšenou týmovou hru.

Je třeba se zaměřit na zlepšení úspěšnosti střelby a střelby trestných hodů. A v neposlední řadě udržet koncentraci obrany po celé utkání.

Body Slovan: Pasovský 23, Lehroch V. 21 (2x3), Novák 15 (4x3), Schilling 10 (2x3), Šišulák 8 (1x3), Beran 4, Strnad 3 (1x3), Janoušek 2, Kozák 1, Vakulenko, Lehroch E. a Relich 0

Body DC: Černý 13, Důra 12, Fiala 10, Šporn 9 (1x3), Vlášek 9, Teršl 7, Randýsek 6 (1x3), Kvaček 4, Holešinský 1

TH – 26/13 (50 %) : 41/19 (46 %), Fauly 26 : 26, Trojky 10 : 2

Partneři ... oddíl basketbalu TJ Slovan Varnsdorf finančně podporuje město Varnsdorf a tito další partneři: